Psychomotorická poradna a kurzy

  • Co vše mohu udělat pro to, aby se miminko dobře vyvíjelo?
  • Jak miminko správně nosit, oblékat, koupat, ukládat ke spánku?
  • Jak naučit miminko pást koníčky, jak správně přetáčet, jak na druhé vzpřímění a na kolínka?

Tyto a další mnohé otázky si klade většina z rodičů, aby dali svému miminku jen to nejlepší do jeho vývoje a budoucího života. Pro jejich zodpovězení slouží právě poradna o vývoji dětí – Psychomotorická poradna.

Cílem Poradny o psychomotorickém vývoji dítěte je:

  • informovat rodiče jaké nejdůležitější dovednosti by mělo dítě postupně zvládnout, jakým způsobem a v jaké posloupnosti.
  • naučit rodiče sledovat projevy svého dítěte, motivovat ho k aktivnímu pohybu a stimulovat kojence k postupnému rozvoji důležitých dovedností správným způsobem.
  • nácvik manipulace s dítětem, ukázka a nácvik společných her. Poradnu lze navštívit v kterémkoliv měsíci života dítěte preventivně nebo za účelem rady, případně řešení konkrétního problému.

Slouží jak k preventivním konzultacím, tak k řešení konkrétních problémů, které se ve vývoji miminka mohou objevit. Jedná se vždy o individuální přístup, probereme to, co Vás zajímá a trápí a veškeré věci uzpůsobíme Vašim podmínkám.

Poradna může probíhat v pohodlí Vašeho domova – více informací zde

Na konzultace můžete přijet za mnou na Prahu 4 a 5 – více informací zde

Kurzy pro rodiče a těhotné

V průběhu roku připravuji různé kurzy a přednášky o vývoji dětí, manipulaci s miminky. Některé z kurzů mohou proběhnout i individuálně v pohodlí Vašeho domova. Přednášky a skupinové kurzy jsou konány v různých rodinných centrech.

Konkrétní informace naleznete zde